Muhlama

muhalama tarifi

Rize ve Muhlama ayrılmaz ikilidir. Rize denilince Muhlama akla gelir, Muhlama denilince de Rize. Öyle vazgeçilmez ve öylesine özel bir lezzet ki, adeta bölgenin kültürünün de bir parçası olan yemek, nereye gitseniz tadı damağınızda kalacak türdendir. Mısır ununun bol tereyağında kavrulması ve üzerine kaynar su eklenmesi ile yapılan yemek, yöreye özel bir lezzet olan Koleti (Yayla peyniri) peynirinin eklenmesi ile birlikte muhteşem kokusu ve lezzetine kavuşur. Yağı üzerine çıktığında ise servis edilme zamanı geldi demektir. Diğer taraftan Rize’yi ziyaret etmiş olanlar bilir ki, dünyanın hiçbir yerinde Rize’de yediğiniz Muhlama’nın tadını bulamazsınız. Bu yüzden gitmişken bol bol tüketiniz ve bu lezzetin keyfine varınız. Ayder yaylası geziniz, Kaçkar Dağları maceranız ve Fırtına Vadisi günleriniz bu lezzet ile birlikte hatıralarınızda yer edinecek. Her fotoğraflarınıza baktığınızda dahi, kokusunu duyabileceksiniz.

 

Karadeniz turu, seyahat severler için muhteşem bir rotadır. Çünkü bu rotada keyif, eğlence, huzur, mutluluk, dinlenme ve de yeni lezzetler tatma fırsatı bir arada sunuluyor. Böylesine özel bir bölgeyi görmek için yurtdışına gitmek gerekmiyor üstelik. Ülkemizde yanı başımızdaki cennetin keyfini yaşamak için tek yapmamız gereken, Karadeniz gezisi organize edip yola koyulmak. Sadece Muhlama yani bazı çevre bölgelere göre Kuymak yemek için bile bu bölgeye gelebilirsiniz. Burada tadacağınız lezzetler, size özel hisler kazandıracak, huzuru ve mutluluğu aynı anda yaşamanızı sağlayacak. Ayder ’in güzelliklerini, Fırtına Vadisinin heyecanını, Zil kale ve kemer köprülerin tarihini doyasıya hissedip yaşayarak, eşsiz anılar biriktirerek döneceğiniz gezi, size hayatınızın en özel Muhlama lezzetini de kazandıracak. Dünyanın hiçbir yerinde bir eşini daha bulamayacağınız bu özel lezzet, anılarınızın da bir parçası olacak. Ayrıca tüm bunlar sandığınızdan çok kolay bir şekilde sizin için mümkün olabilir. Karadeniz Turu organizasyonlarına dâhil olmak ya da kendi Karadeniz gezisi planınızı yapmak bu güzel deneyimler için yeterli.

 

Derin bir nefes alıp, doğanın, yeşilin, samimiyet ve insanlığın tadını çıkardığınızda, iyi ki buradayım diyeceksiniz. İyi ki bu mutluluğu hissettim ve iyi ki hayatıma bu güzel anıyı kattım demek için hemen şimdi rezervasyon işlemlerine başlayın.

Bizi Takip Edin

Ayder Yaylası Bilgi

Ayder Yaylası Balayı Otelleri

Ayder Yaylası Balayı Otelleri

Balayı Rotası: Ayder Yaylası ve Otelleri

Klasik bal

Ayder Yaylasına Nasıl Gidilir

Ayder Yaylasına Nasıl Gidilir

Doğa harikası Ayder yaylasına ulaşmak için çeşitli alternatifl

Ayder Yaylası Nerede

Ayder Yaylası Nerede

Ayder Yaylası Nerede

Ayder Yaylası Otel Fiyatları

Ayder Yaylası Otel Fiyatları

Ayder yaylasında konaklama ücretleri otel, pansiyon , apart otel ve dağ ev